Anneler Günü’ne Özel Atölyeler | Kidofun

Anneler Günü’ne Özel Atölyeler

Anneler Günü’nü çocuğunuzla birlikte birbirinden güzel etkinliklerle kutlamak ister misiniz? Bu hafta gerçekleşen Anneler Günü’ne özel etkinlikleri sizler için seçtik.

Pera Müzesi

4-6 yaş arası çocukların katılabileceği “Sütle Renklerin Dansı” atölyesinde çocuklar, süt, gıda boyaları, deterjan gibi farklı malzemelerin birbirleriyle nasıl tepkimeye girdiğini inceleyecek. Ardından kendi oluşturdukları doğal desenlerin baskısını alacak. Atölye müzede devam eden ve Anneler Günü’ne özel ücretsiz ziyaret edilebilen  Mürekkepten sergisinden ilham almış. Atölye 12 Mayıs Pazar günü saat 12:30’da başlayacak.

Mürekkepten sergisinden ilham alan bir başka etkinlik olan “Ejderin Gücü” atölyesi ise 7-12 yaş arası katılımcılara hitap ediyor. Çocuklar geri dönüşüm malzemeleri, multi-crayon, ip, şönil kullanarak kendi ejderhalarını tasarlayacak. Ardından anneleri ile birlikte kendi ejderha macerasını kurgulayacak ve, atölye sonunda bu hikayeyi arkadaşlarıyla paylaşacak. Atölye, 12 Mayıs Pazar günü saat 14:30’da başlıyor. Detaylı bilgi için tıklayın.

 

Anneler Günü Ahşap Bebek Atölyesi
Moonchild

Çocuklara yönelik bir kitabevi olan Moonchild, Anneler Günü’nde “Ahşap Bebek Atölyesi” düzenliyor. Annelerinin en sevdiği fotoğrafı getirecek olan çocuklar, fotoğraf yardımıyla ahşap bebekleri boyayacak ve atölye sonunda annelerinin fotoğrafıyla birlikte bebeklerini ahşap bir çerçevede sergileyecekler. 6 yaş ve üzeri için uygun olan atölyenin bir ya da bir buçuk saat sürmesi bekleniyor. 11 Mayıs Cumartesi günü 13:00’te başlayacak olan etkinlik sayesinde çocuklar, Anneler Günü hediyelerini kendi elleriyle yapmış olacaklar. Detaylı bilgi için tıklayın.
 

Minikler Anneleri İçin Tasarlıyor

Happy Nest


Çocuklar “Minikler Anneleri İçin Tasarlıyor” atölyesinde, anneleri için kendi elleriyle minik balkabakları hazırlıyor. 11 Mayıs Cumartesi günü 14:00 - 15:00 saatleri arasında gerçekleşecek atölyede 5-10 yaşları arasındaki katılımcılar, seramik balkabaklarını diledikleri aksesuarlarla süsleyerek kendi zevklerini ve hayal güçlerini ortaya koyacaklar. Detaylı bilgi burada.

 

Atölye Çora

Çocukların hayal kurabilecekleri, özgür düşünebilecekleri ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir sanat eğitimi atölyesi olarak yola çıkan Atölye Çora, Anneler Günü’nü iki farklı atölyeyle kutluyor. 8 - 11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Annelere Resimler atölyelerinde çocuğunuzla birlikte çekindiğiniz en güzel fotoğraf tuvale transfer edilecek ve çocuğunuz kendi elleriyle arka plan tasarlayıp boyayacak. 11 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan Anne Çocuk Sabun Atölyesi”nde çocuklar anneleriyle birlikte doğal bitkiler, çeşitli baharatlar ve farklı malzemeler ile rengarenk ve mis kokulu sabunlar üretecekler.